Jelenleg 1 idegsebész-neurointervenciós szakorvos, 1 invazív kardiológus és 1 idegsebész szakorvos jelölt, valamint 1 vezető asszisztens mellett 6 asszisztens és 1 műtősfiú vesz részt a 0-24 órában működő neurointervenciós ellátásban.
A hibrid műtő 2019. novemberében indult, megnyitása óta rendszeresen végzünk nyaki érszűkületek, agyi érelváltozások ellátását, valamint 2020.01.15-től indítottuk el a teljes Dél-alföldi régióra kiterjedő 0-24 órában rendelkezésre álló katéteres vérrög eltávolítást – mechanikus thrombectomiát – mely a nagy ér-elzáródás által okozott stroke kezelés leghatékonyabb módszere.
A szegedi Tudomány Egyetemen a neurointervenciós ellátás alapjait Dr. Vörös Erika neuroradiológus, egyetemi docens fektette le és indította el közel két évtizede. Az Ő szervezése alatt történt az első katéteres úton történő nyaki érszűkület ellátás, agyi aneurysma (érzsák) ellátás, valamint Szegeden az első mechanikus thrombectomia elvégzése is az Ő nevéhez fűződik, az Ő szakmai útmutatásai alapján képződött a jelenlegi neurointervenciós csapat 3 orvosa.
A mindennapi munkánkat tanácsaival és egyes esetekben a beavatkozásokban való részvételével Dr. Lázár István intervenciós-neurointervenciós radiológus főorvos, a miskolci Intervenciós Radiológia Osztály vezetője segíti és nyújt segítséget óriási szakmai tapasztalatával és gyakorlatával nehéz eseteinkben.